Yhteystiedot

Asiasanat: 

Mitä yhteydenottosi koskee?

Anna palautetta
Vegaaniliitto ry
Vegaaniliitto Facebookissa
Vegaaniliitto Instagramissa
Vegaaniliitto Bloggerissa
Jäsenasiat
Vegaanipuoti
Toimistot
Hallitus
Leivontavastaava
Ravitsemusvastaava
Viestintä
Alueelliset yhdyshenkilöt

 

Vegaaniliitto ry

Vegaaniliitto ry
Suvilahdenkatu 4
00500 Helsinki
sähköposti: info@vegaaniliitto.fi
puhelin: 050 344 9524

Vegaaniliitto Facebookissa

Vegaaniliitto Instagramissa

Vegaaniliitto Instagramissa

Vegaaniliitto Bloggerissa

Lue menneistä ja tulevista tapahtumistamme!

Jäsenasiat

Kaikissa jäsenyyteen liittyvissä asioissa kuten osoitteenmuutoksessa, jäseneksi liittymisessä tai muissa rekisteritietojen muutoksissa voit olla yhteydessä osoitteeseen: rekisterit@vegaaniliitto.fi

Vegaanipuoti

Vegaanipuotiin liittyvissä asioissa (mm. tilaukset ja tapahtumamyynti) ota yhteyttä osoitteeseen: tilaukset@vegaaniliitto.fi

Toimistot

Vegaaniliitolla on toimisto sekä Helsingissä että Tampereella. Helsingin toimiston löydät osoitteesta Suvilahdenkatu 4, 00500 Helsinki (toimimme samoissa tiloissa Animalian kanssa) ja Tampereen toimiston osoitteesta Kuninkaankatu 39, 33200 Tampere.

Hallitus 2016:

Sari Komulainenpuheenjohtaja
Aro Mielonen, varapuheenjohtaja
Kiia Kakkosihteeri

Hallituksen jäsenten sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@vegaaniliitto.fi

Leivontavastaava

Leivontabloggaaja Satu Saunio (kamomillankonditoria.com), satu.saunio@vegaaniliitto.fi.

Leivontavastaava neuvoo vegaaniseen leivontaan ja leivontatarvikkeisiin liittyvissä kysymyksissä.

Ravitsemusvastaava

Ravitsemukseen liittyvissä kysymyksissä ota yhteyttä: laillistettu ravitsemusterapeutti Lotta Pelkonen, ravitsemus@vegaaniliitto.fi.

Viestintä

Ota yhteyttä kaikissa viestintään liittyvissä asioissa: viestinta@vegaaniliitto.fi / Emma Nikander.

Alueelliset yhdyshenkilöt

Veganförbundets svensktalande kontaktperson:
Marianne Chanth, marianne.chanth@vegaaniliitto.fi

English speaking contact persons:
Sari Komulainen, sari.komulainen@vegaaniliitto.fi, +358 50 344 9524
Marianne Chanth, marianne.chanth@vegaaniliitto.fi

Pääkaupunkiseutu

Tiina Jalava
Otto Halmesvaara
pks@vegaaniliitto.fi

Etelä-Pohjanmaa

Nina Ilmaniemi
etela-pohjanmaa@vegaaniliitto.fi

Itä-Uusimaa

Eveliina Lundqvist
ita-uusimaa@vegaaniliitto.fi

Joensuu

Emilia Osmala
joensuu@vegaaniliitto.fi

Järvenpää

Kiia Kakko
jarvenpaa@vegaaniliitto.fi

Kouvola

Pauliina Klemola
kouvola@vegaaniliitto.fi
0400 609 648

Lahti

Heli Tuomisto
lahti@vegaaniliitto.fi

Mikkeli

Heli Lehtokumpu
mikkeli@vegaaniliitto.fi
040 701 9541

Lilja Ritvos
044 357 2777

Porvoo

Eveliina Lundqvist
porvoo@vegaaniliitto.fi

Tampere

Ida Tarri
tampere@vegaaniliitto.fi, ida.tarri@vegaaniliitto.fi
040 728 4253

Sari Komulainenalso in English!
tampere@vegaaniliitto.fi
050 344 9524

Turku

Sirpa Pahkuri
Aura Länsisalmi

 

Puuttuuko alueeltasi yhdyshenkilö? Ilmoittaudu sellaiseksi!
Ota yhteyttä osoitteeseen vapaaehtoiset@vegaaniliitto.fi.


 

Anna palautetta

Vegaaniliitto Facebookissa